ترس از ازدواج

ترس از ازدواج

در این مطلب می خواهیم در مورد بحث ترسناک ازدواج صحبت کنیم، اما در واقعیت ترسناک نیست. ولی ترس از ازدواج در بین جوانان وجود دارد. اگر به اطراف خود توجه کنید، مشاهده می کنید که چقدر در مورد ازدواج ترس وجود دارد.

ترس از ازدواج

ترس از ازدواج

معمولا در مورد معقوله هایی ترس وجود دارد که شناخت کافی از آنها نداریم، ممکن است شما از یک اتاق تاریک بترسید و دلیل آن این است که دید ندارید و نمی دانید که در آن اتاق چه اتفاقاتی رخ می دهد. اگر علم و آگاهی شما در این زمینه افزایش یابد ترس شما هم کمتر می شود، به همین دلیل است که در روزها ترس شما کمتر از شب ها است. چون شما دید بهتری نسبت به شبها دارید.

چون اطلاعات کافی و شناخت مناسب و صحیحی از ازدواج ندارید باعث می شود تا تاریک و ترسناک به نظر برسد. ولی اگر روش هایی مانند:

  • رفت و آمد بیشتر
  • آشنایی بیشتر خانواده ها
  • مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره با متخصص هایی که ازدواج را برای شما روشن تر و دلنشین تر کنند ترس شما را از ازدواج کاهش می دهد.

ضرورت مشاوره قبل از ازدواج

امروزه یکی از اقداماتی که زوجین جوان ما انجام می دهند مشاوره قبل از ازدواج است، اما نگاه آنها به این قضیه لوکس و فانتزی می باشد. مثلا همانطور که می روند حلقه انتخاب می کنند، می گویند یک مشاوره پیش از ازدواج هم انجام دهیم که همه کار ها را انجام داده باشیم. در صورتی که زوجین برای مشاوره قبل از ازدواج اقدام می کنند باید آمادگی هر نوع پذیرش را در خود داشته باشند. چون ممکن است یک سری از موارد مشخص شود که باعث جدایی آنها شود.

جوانانی که قصد ازدواج دارند حتما باید قبل از آن توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشاوره انجام دهند، به این دلیل که دختر و پسری که قصد ازدواج دارند عمدتا نقاط مثبت همدیگر را می بینند و نسبت به بسیاری از نقاطی که می تواند روی زندگی آنها اثر گذار باشد بی اعتنا می باشند. به همین دلیل به تمام جوانانی که در آستانه ازدواج هستند و اقدامدات اولیه قبل از عقد را انجام داده اند توصیه می کنیم حتما مشاوره قبل از ازدواج را انجام دهند.

 مشاوره پیش از ازدواج مانند چراق قوه ای است که جلوی پای شما قرار می دهند تا مسیری که قرار است طی کنید را بهتر و اگاهانه تر بشناسید.

دکتر علی کربلائی ، روانکاو، روان درمانگر ، روانپزشک در غرب تهران و دارای بورد تخصصی اعصاب و روان از دانشگاه شهید بهشتی می باشند.
شما عزیزان به منظور راهنمایی و مشاوره ی حضوری برای درمان بیماری پانیک، می توانید از طریق زیر اقدام کنید:
شماره تماس: ۰۹۰۲۲۳۲۲۶۲۶

نتیجه گیری

در نتیجه ازدواج ترسناک نیست اگر تمهیداتی را برای آن در نظر بگیرید. و از مشاوره افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا زندگی شاد و خوشحالی در کنار همسران خود داشته باشید.

دکتر علی کربلایی متخصص اعصاب و روان در تهران می باشند. که با تجربه و مهارت بالا می توانند به شما عزیزان در مشاوره های پیش از ازدواج کمک شایانی کنند.

سایر مقالات:

از ترس نترسید

چه اشخاصی به روان درمانی نیاز دارند؟

چگونه افسردگی ار درمان کنیم؟

راهکارهای مفید برای درمان استرس

پاسخ

4 + 15 =